Zaoberáme sa výlučne veľkoobchodným predajom pre mestá a obce. Cenovú ponuku na mieru vám s radosťou spracujeme. Prosíme, zašlite nám váš dopyt a obratom vás budeme kontaktovať.

Užitočné rady

Neviete si rady, ako správne založiť kompost?

Doslúžil vám starý drevený kompostér a nechce sa Vám s trávou jazdiť až do zberného dvora?

Alebo ste v tomto spôsobe recyklovania nováčik a potrebujete pár užitočných rád ako na to?

Žiaden problém! Vysvetlíme vám postup krok za krokom tak, aby bolo pre vás kompostovanie úplná hračka.

 

Najdite pre kompostér rovnú plochu

Najskôr vyberte miesto, kam kompostér postavíte. Pri výbere rovnej plochy myslite na to, že tam bude nejakú dobu stáť. Pri skladaní nehľadajte dno. Kompostéry ho nemajú, aby mali mikroorganizmy k pôde ľahký prístup.Styk s pôdou je totiž pre kvalitný kompost nevyhnutný.  

Suché ako aj mokré vetvičky ako základ kompostu 

Aby sa kompost naštartoval, musí dostať správny základ. Na ten sú najvhodnejšie suché a mokré vetvičky, ktoré zaistia prístup vzduchu. Vetvičky nalámajte a vložte ich do spodnej časti. 

Otvorte vetracie otvory kompostéru

Vetracie ventily slúžia k poriadnemu prevzdušneniu, preto ich na záver nezabudnite otvoriť. Jedenkrát za rok by ste mali kompost aj prechádzať vidlami. Polkiaľ máte veľkú záhradu a kompostujete vo veľkom, potom sa Vám budú hodiť kompostéry dva, ktoré Vám túto "prevzdušňovaciu prácu" značne uľahčia.

 

Správný poměr biologického odpadu

 

Pravidlo č. 1 znie: 2–3 diely dreveného = 1 diel zeleného odpadu. Zelený materiál je plný dusíka a drevený je zase bohatý na uhlík. Spoločne potom vytvoria šťavnatý a plne funkčný kompost.

  

Snímka obrazovky 2021-07-20 o 23.58.49

Stále potrebujete viac informácií? Kliknite sem a prečítajte si rady priamo na našom webe. 

Späť do obchodu